Cikksorozatunk második része a közösségek teremtéséről szól.
Természetesség és közösség 2.
Ott tartottunk, hogy az elvesztett kapcsolatot a természettel újraépíthetjük tudatos odafigyeléssel.
Ma pedig azt nézzük meg, mi van a természetes közösségekkel? Általános iskola alsó tagozatán is előfordul, hogy a gyerekeket napi szinten új padtárs mellé ültetik. Tehát, hogy jól értsd, átültetik őket minden nap máshová. Lehet, hogy ez valamilyen szempontból jó stratégia, de az is biztos, hogy nehezebbé teszi a szorosabb kapcsolatok kialakítását. Pedig egy kis gyereknek az állandóság nagyon fontos, mert stabilitást ad. Középiskolában az oktatás nem egy állandó osztályteremben zajlik, egyes órákra más termekbe kell menni a diáknak, és egyetemen, főiskolán nincs csoport, tehát nincsenek csoporttársak. A tanórák határozzák meg, hogy ki mikor van egy teremben. Feltűnt ez neked? Észrevetted, hogy a mai fiatalok az iskolában is nehezebben találnak párt? Mennyien vannak köztük, akik pszichés problémákkal küzdenek, és személyiség zavarokkal? Sok ok mellett nem elhanyagolható, amit társadalmi szinten kapnak, megszüntetve a stabilitást.
Van neked barátod az iskolából? Általános, középiskola, vagy főiskola-egyetemről? Hány év telt el, és mégis megvan. Létrejöhetett volna, ha nincsenek osztályok, csoportok? Ha egyik óráról a másikra futottál volna, más - más terembe egyedül? A csoportok tananyaga egységes volt, tehát közös témát teremtett, lehetett egymásnak segíteni, és egymástól segítséget kérni. Persze stabilabb munkahelyek is voltak, ahol barátságok alakultak, esetleg szerelmek, házasságok. Ma ezen a téren is nagyobb a bizonytalanság. Jönnek – mennek a munkavállalók, és mindezt a pénz határozza meg. Vagy te vagy túl drága, ezért elküldenek, vagy neked kevés a fizetés, ezért elmész. Ma persze van közösségi média. Pótolja a családot? Pótolja a barátokat? Pótolja az ismerkedési lehetőségeket? Posztolni egy képet, hogy épp hol vagy, ez nem jelenti azt, hogy jól is vagy. Nem jelenti azt, ha 120-an like-olnak, hogy mind szeretnek, és mind a barátaid. Ezt magadban te is tudod. Hogyan is lehet újra létrehozni természetes közösségeket? Ötleteket tudunk adni, és szívesen fogadunk is, írjatok hozzá ti is.
Tanfolyamok – hasonló érdeklődésű emberekkel találkozhatunk (nem az on-line tanfolyamokra gondolok)
Klubtagságok – szintén.
Rendezvények – egyes cégek, csoportok... hasonló érdeklődésű embereket vonzanak be rendezvényeikkel.
Cégek, akik közösséget alakítanak programjaikkal. Ilyen helyeken fontos az után-követés.
Ha egy tanfolyam, klub, rendezvény szervezője eredményesebben akar működni, akkor összegyűjti a résztvevők elérhetőségeit, és rendszeresen értesíti őket a további eseményekről. Ajánlásokat kér, amivel bővítheti az érdeklődők csapatát. Ez neki is üzlet, és a résztvevőknek lehetőség, hogy újabb emberekkel ismerkedjenek meg, és a régi ismerősökkel mélyebb kapcsolatot alakíthassanak ki. Kedves szervezők, ajánlom mindezt figyelmetekbe. Ne csak a pénzügyi előny lebegjen a szemetek előtt, hanem az is, hogy egy erős közösség tud mögöttetek felsorakozni. Ez pedig erős bázis, hosszútávon anyagilag és emberileg is.
Akinek pedig igénye van a természetes közösségekre, keresse ezeket!
Érezzük jól magunkat együtt!